Król bakalii królem typowania

Marian Owerko pewnie wygrał Ligę Typerów PB. Rzutem na taśmę panie dowiodły, że piłka jest kobietą

Doświadczenie jednak robi swoje. Marian Owerko, który ma za sobą sukcesy na murawie, został zwycięzcą Ligi Typerów PB. Ten niegdysiejszy napastnik, król strzelców A-klasowej GKS Janovii z Janowa Podlaskiego, objął fotel lidera już po fazie grupowej mistrzostw. I nie oddał go do końca. Przez ostatnie dni regularnie dopytywał o zmiany w tabeli typerów, kalkulował, analizował typy.

— No, wreszcie coś w piłce osiągnąłem — tak król bakalii skwitował wiadomość o wygranej. Triumf świętował niskoprocentowym piwem nie gdzie indziej, tylko na stadionie w Kijowie.

— Świetny mecz, organizacja super, wokół Japończycy ubrani w stroje hiszpańskiej drużyny. Choć przeciętni Ukraińcy nie celebrowali EURO 2012 tak jak my — relacjonuje prezes Bakallandu, który po meczu uciął sobie jeszcze pogawędkę z Lotharem Matthausem.

O czym rozmawiał legendarny pomocnik z najlepszym napastnikiem na GPW? Tajemnica.

Balotelii się chowa

Nie jest natomiast tajemnicą, że największym odkryciem drugiej fazy mistrzostw nie jest wcale Marco Balotelli, ale Grażyna Piotrowska-Oliwa. Prezes PGNiG długo zajmowała miejsca w okolicy 6. — 8., nie tracąc jednak kontaktu z czołówką. Wtajemniczeni wiedzą, że jest ona zagorzałą fanką piłki nożnej, czym zadziwiła już niejednego buńczucznego mężczyznę.

— Poprzednie firmy, w których pracowałam, sponsorowały piłkę nożną. Kocham ją od lat. Moje typy były więc wynikiem chłodnej analizy, a nie ślepym trafem — przekonuje Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Po obejrzeniu z trybun meczu Niemców z Włochami zauroczyła się Pirlo i spółką, w finale stawiając na graczy z Italii. Jednak dzięki trafnym typom jeszcze sprzed rozpoczęcia mistrzostw i prawidłowemu wskazaniu mistrza, króla strzelców i najskuteczniejszego Polaka, zajęła 2. miejsce w rankingu.

My nie Ural

Prezes PGNiG udowodniła, że oliwa jednak sprawiedliwa, bo na ostatniej prostej wyprzedziła m.in. Tomasza Tuorę. Prezes PZ Cormay, umiarkowany fan i znawca futbolu, musiał zadowolić się trzecim miejscem. Po piętach deptała mu m.in. Izabella Łukomska-Pyżalska, druga z pań biorących udział w typowaniu z „PB”, która po finale awansowała o kilka pozycji.

Ostatecznie zajęła 5. miejsce w gronie 16 osobistości świata biznesu.

— EURO 2012 w Polsce miało ręce i nogi od strony makroekonomicznej. Pewnie trudno to tak od razu przeliczyć na pieniądze — ale długofalowo dla biznesu to jest skarb. Przestajemy być postrzegani jako kraina pod Uralem, zdobywamy zaufanie, renomę na Zachodzie — przekonuje Tomasz Tuora.

1. miejsce 50 pkt Marian Owerko prezes Bakallandu

Idealnie trafił wynik Włochy — Niemcy, nie miał wątpliwości co do triumfu Hiszpanów. Jacek Gmoch może się od niego uczyć.

2. miejsce 45 pkt Grażyna Piotrowska-Oliwa prezes PGNiG

Prezes PGNiG, pokazała, że zna się na piłce jak mało kto. Ale na trenera reprezentacji się nie pisze. Jeszcze.

3. miejsce 44 pkt Tomasz Tuora właściciel PZ Cormay

Na początku deklarował, że on tak bardzo za piłką nie biega. Typował szybko, impulsywnie udowadniając, że intuicja też się liczy.

16

mld EUR Tyle Polska wydała na infrastrukturę przed EURO 2012.

56

mld EUR Tyle Katar wyda na stadiony, dworce i drogi przed mundialem w 2022 r.

77

mln EUR Taki zysk operacyjny zanotowała UEFA w zeszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Król bakalii królem typowania