KryptoKociaki zakorkowały blockchain ethereum

opublikowano: 06-12-2017, 08:27
aktualizacja: 06-12-2017, 08:29

Szaleństwo handlowania KryptoKociakami spowodowało, że szybkość transakcji na blockchainie ethereum mocno spadła. Skutkiem tego co najmniej jeden start-up musiał odwołać swoją ofertę ICO, donosi CoinDesk.

Najnowszym fenomenem w świecie kryptowalut i technologii blockchain jest aplikacja CryptoKitties. To rodzaj gry, której uczestniczy kupują, hodują i sprzedają wirtualne kociaki za ethery. Jak donosił niedawno Bloomberg, jednego z kryptokociaków sprzedano za równowartość aż 117.712 tys. USD (418,5 tys. zł). Średnia wartość transakcji to jednak 109 USD (387,5 zł).

Popularność CryptoKitties jest tak wielka, że spowodowała spowolnienie transakcji w blockchainie ethereum. Jak donosi CoinDesk, start-up SophiaTX, który miał przeprowadzić ofertę ICO 5 grudnia, odłożył ją na później. Jako powód podano, że aktywność graczy towarzysząca CryptoKitties powoduje iż ewentualni uczestnicy ICO przez sieć ethereum musieliby zbyt długo czekać na realizację transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, coindesk.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KryptoKociaki zakorkowały blockchain ethereum