Kryptowaluty tanieją po doniesieniach z Japonii

opublikowano: 22-06-2018, 12:14
aktualizacja: 22-06-2018, 12:15

Kurs bitcoina spada najmocniej od tygodnia po wiadomości, że japońscy regulatorzy wystąpili do największych giełd kryptowalut w kraju z nakazem poprawienia sposobu działalności.

Bitflyer ogłosił wstrzymanie przyjmowania nowych klientów i przegląd sposobu weryfikacji obecnych po otrzymaniu nakazu od japońskiej Agencji Usług Finansowych. Poleciła ona wszystkim giełdom poprawienie rozwiązań zapobiegających praniu brudnych pieniędzy. Do 23 lipca mają przedstawić plan działań.

Notowania USD/BTC w czwartek i piątek
Zobacz więcej

Notowania USD/BTC w czwartek i piątek

Doniesienia z Japonii spowodowały przecenę kryptowalut. Najpopularniejsza, bitcoin, tanieje o 5,7 proc. do 6331,68 USD. Kurs ethereum spada o 6,8 proc. do 491,73 USD, a litecoina o 8,7 proc. do 88,55 USD. Ripple tanieje o 4,5 proc. do 0,51 USD.

Yuzo Kano, prezes bitFlyer przeprosił użytkowników za problemy, podkreślił, że giełda bardzo poważnie traktuje nakaz regulatora. Średnia wartość transakcji na giełdzie, która ma ok. 2 mln użytkowników, wynosiła 2 mld USD dziennie w kwietniu i na początku maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu