Kto jest kim

Marcin Złoch
23-02-2005, 00:00

Krzysztof Sikora dyrektor ds. operacyjno-technicznych Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne

W dzieciństwie marzył, aby zostać marynarzem... Zdanie zmienił po pierwszym kontakcie z zaawansowanymi technologiami. To były komputery marki Spectrum — dwa na całe technikum. Pierwszy własnoręcznie złożony przez Krzysztofa Sikorę pecet powstał w akademiku Politechniki Krakowskiej na Wydziale Elektrycznym.

Po studiach trafił do Telekomunikacji Polskiej. W Bieżanowie powstał ośrodek szkolenia specjalistów telekomunikacji. Krzysztof Sikora stworzył program kursów nowoczesnych pomiarów cyfrowych i zaczął uczyć w ośrodku. Tymczasem, dosłownie naprzeciwko jego domu w Myślenicach, Tele-Fonika rozpoczęła budowę fabryki kabli. Jako specjalista od kontroli jakości zajął się w niej przygotowaniem procedur pomiarowych, a potem homologacją kabli światłowodowych. Wkrótce włączył się w nowe przedsięwzięcie Tele-Foniki — tworzenie niezależnych operatorów telekomunikacyjnych. Jako dyrektor ds. technicznych planował i nadzorował budowę światłowodowej i radiowej sieci telekomunikacyjnej niezależnego operatora Telbeskid w Nowym Sączu. W 2000 r. rozpoczął pracę jako dyrektor techniczny regionu południowego w Pro-Futuro. Wreszcie przez blisko dwa lata jako prezes kierował Tele-Foniką ZIS, aż do momentu objęcia stanowiska członka zarządu, dyrektora ds. operacyjno-technicznych w spółce Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu