Kuchnia Polska połknie Czempiń

Witold Choiński
opublikowano: 26-05-1999, 00:00

Kuchnia Polska połknie Czempiń

Wielkopolska spółka akcyjna Kuchnia Polska Dom Inwestycyjny przejęła 90 proc. długów Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Czempiniu. W ten sposób może przechwycić kontrolę nad szóstym zakładem z branży spożywczej.

Na razie firmy należące do Kuchni Polskiej stały się członkami RKS w Czempiniu. Prawdopodobnie jest to tylko początek drogi do przejęcia pełnej kontroli nad tą firmą. Gdy już do tego dojdzie, czempiński kombinat będzie się nazywał Champion. Na razie jednak w Kuchni Polskiej odmówiono nam podania bliższych informacji na ten temat.

Ponad 60 proc. rynku

Śmietankowy potentat RKS w Czempiniu jest znanym producentem śmietanki do kawy. Jego udział w tym rynku szacowany jest na około 60 proc. Jest również wytwórcą soków owocowych oraz barszczu czerwonego i wzmacniającego napoju z aloesem.

Miliony do wydania

Kuchnia Polska zamierza w sumie przeznaczyć na inwestycje w przedsiębiorstwa z branży spożywczej ponad 100 mln zł. Działalność firmy opiera się głównie na skupowaniu udziałów firm, które mają problemy organizacyjne. Następnie inwestor poprawia w przejętych spółkach efektywność zarządzania finansami, marketingu i dystrybucji. Po zrealizowaniu tych planów, część spółek sprzedaje, a najlepsze pozostawia w grupie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Witold Choiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kuchnia Polska połknie Czempiń