Kudlow: amerykański eksport do Chin podwoi się

opublikowano: 16-12-2019, 18:04

Doradca Białego Domu Larry Kudlow zapowiedział radykalne zwiększenie amerykańskiego eksportu do Chin dzięki zawarciu częściowej umowy handlowej, donosi Reuters.

- Ona podwoi nasz eksport do Chin – powiedział Kudlow w telewizji Fox News.

youtube.com

Wymiana handlowa USA z Chinami wyniosła w 2018 roku ok. 737 mld USD. Amerykański eksport sięgnął 179,3 mld USD, a import prawie 558 mld USD.

USA i Chiny ogłosiły w ubiegłym tygodniu uzgodnienie częściowej umowy handlowej. Amerykanie zobowiązali się obniżyć wprowadzone cła i nie wprowadzać nowych na import z Chin. Pekin zobowiązał się do zwiększenia o ok. 20 mld USD w ciągu dwóch lat zakupów amerykańskich produktów rolnych, przemysłowych i energetycznych.  

Przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer mówił w niedzielę, że termin spotkania wysokiej rangi przedstawicieli USA i Chin w sprawie podpisania umowy handlowej nie został jeszcze ustalony.

Prezydent Donald Trump ogłosił, że negocjacje dotyczące tzw. Drugiej Fazy umowy handlowej rozpoczną się natychmiast.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane