KUKE uspokaja: polisy bez zmian

opublikowano: 03-12-2018, 22:00

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) zapewnia, że ostatnie wydarzenia polityczne, które mają miejsce na Ukrainie, nie wpływają na podejście do kwestii ubezpieczania transakcji handlowych między polskimi przedsiębiorcamia ich kontrahentami zza Buga.

Ubezpieczyciel zaznacza jednak, że na bieżąco śledzi rozwój sytuacji na Ukrainie i nie wyklucza korekty swojej polityki w przypadku znacznej eskalacji obecnego kryzysu. Obecnie uważa jednak, że nie ma powodu do ograniczania możliwości ubezpieczania krótkoterminowych transakcji handlowych z ukraińskimi partnerami, ale także tych o charakterze inwestycyjnym. Chodzi m.in. o eksport maszyn, urządzeń, linii technologicznych, środków transportu czy usług budowlanych. Podobne transakcje zwykle są finansowane długoterminowymi kredytami bankowymi o okresie spłaty powyżej dwóch lat i obarczone większym ryzykiem niż tradycyjne ubezpieczenia należności handlowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu