Kulczyk ma chrapkę na Meble Emilia

ANP
opublikowano: 20-03-2012, 00:00

Trzy firmy zgłosiły się do negocjacji w sprawie zakupu spółki handlowej.

O ile w pierwszym postępowaniu Ministerstwa Skarbu Państwa na sprzedaż 85 proc. akcji Meble Emilia, firmy zajmującej się sprzedażą mebli i wynajmem nieruchomości, nie było chętnych, o tyle przy drugim podejściu do negocjacji zgłosiło się ich trzech. To Griffin Topco, Europejskie Centrum Inwestycyjne oraz Kulczyk Silverstein Properties. Dwaj ostatni kandydaci do zakupu Mebli Emilia specjalizują się w realizacji projektów deweloperskich.

— Te firmy interesuje wyłącznie możliwość zdobycia atrakcyjnych działek [łącznie 99,74 tys. mkw. powierzchni nieruchomości — przyp. red.], w tym zwłaszcza parceli przy ul. Emilii Plater w Warszawie. Jest najbardziej atrakcyjna, ale może sprawić najwięcej problemów — mówi Daniel Puchalski, ekspert Colliers International. To m.in. kwestia uzyskania odpowiednich warunków zabudowy i uchwalenia planu miejscowego. Do 28 marca MSP poinformuje, kogo zaprosi do badania i złożenia oferty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane