Kulczyk rezygnuje z ambitnych planów

KŁ, pie-mag.com
opublikowano: 21-11-2013, 08:57

Nieco ponad rok po tym jak Jan Kulczyk wraz z nowojorskim potentatem nieruchomości Larrym Silversteinem utworzyli spółkę zarządzającą funduszami inwestycyjnymi, postanowili zrezygnować z ambitnych planów - podał "Property Investor Europe".

Kulczyk Silverstein Properties, spółka utworzona przez polskiego miliardera i nowojorskiego dewelopera, zrezygnowała ze zbierania kapitału na platformę zarządzającą funduszami inwestycyjnymi w sektorze nieruchomości. Ma się skupić na na swoim biznesie podstawowym.

Zobacz więcej

Jan Kulczyk i Larry Silverstein

- Udziałowcy podjęli decyzję o  niekontynuowaniu procesu pozyskiwania środków poprzez formułę funduszu, ze względu na niekorzystne warunki rynkowe. KSP będzie w dalszym ciągu koncentrował się na rozwoju swojej działalności podstawowej czyli aktywności deweloperskiej i inwestycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej - tłumaczy portalowi pb.pl spółka.

"Property Investor Europe" przypomina, że Otis Spencer i Dennis Dart, amerykańscy dyrektorzy z KSP REIM, opuścili firmę we wrześniu.

Nowy podmiot miał w kilka lat stać się liderem w Europie Środkowo-Wschodniej. Do końca 2014 r. pierwszy fundusz zarządzany przez KSP REIM miał pozyskać nawet 300 mln EUR. Za pięć lat wartość aktywów pod zarządem polsko-amerykańskiego joint venture miała już dobić do 1,5 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, pie-mag.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Kulczyk rezygnuje z ambitnych planów