Kupujący w przewadze

opublikowano: 20-06-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Duch w inwestorach nie ginie. Po nerwo-wym, powyborczym poniedziałku we wtorek na trzech największych europejskich parkietach już zdecydowanie dominowała strona popytowa. Nie ustrzegła się jednak potknięcia, przez co przez pewien czas indeksy w Paryżu i we Frankfurcie zeszły w obszar strat. Szybko jednak obóz byków przeszedł do kontrataku, wspierany przez rosnącą wycenę kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd, a potem zielony handel w pierwszej fazie sesji na Wall Street.

Obserwowane w godzinach przedpołudniowych chwilowe pogorszenie nastrojów było następstwem publikacji rozczarowujących danych o zaufaniu niemieckich inwestorów w czerwcu. Na szczęście zostały one przebite bardziej optymistycznymi informacjami, dotyczącymi hiszpańskiego długu. Przekraczająca zakładany przez Madryt cel sprzedaż bonów skarbowych pokazała, że jest spory popyt na hiszpańskie papiery dłużne. Warto jednak podkreślić, że ponadprzeciętne zainteresowanie wynikało również ze znaczącego wzrostu rentowności.

W gronie spółek spore powody do zadowolenia mieli udziałowcy Home Retail. Kurs zyskiwał nawet ponad 26 proc. To najwyższa jego dynamika od wydzielenia akcji spółki z firmy GUS w 2006 r. Powodem tak znaczącej aprecjacji był zdecydowanie mniejszy, niż oczekiwali analitycy, spadek przychodów w sklepach sieci Argos w ciągu 13 tygodni zakończonych 2 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu