Kurs bitcoina pobił rekord

opublikowano: 30-11-2020, 16:53

W poniedziałek kurs bitcoina przekroczył rekordową wartość 19783 USD, donosi The New York Times powołując się na notowania publikowane przez Coindesk.

Kurs bitcoina doszedł w poniedziałek do 19850 USD. Obecnie rośnie o 7,55 proc. do 19500,88 USD.

Rekord kursu najpopularniejszej kryptowaluty został pobity po trzech latach. W 2017 roku popyt generowali jednak głównie nabywcy z Azji, a gwałtowny wzrost notowań bitcoina przebiegał w atmosferze ostrzeżeń o bańce spekulacyjnej, przypomina The New York Times. W tym roku jest inaczej.

- Całkiem inna grupa ludzi kupuje ostatnio bitcoiny – powiedział Philip Gradwell, główny ekonomista Chainalysis, analizujący zmiany cen kryptowalut. – Robią to w sposób mniej porywczy i w dłuższych okresach czasu. Wycofują je z giełd i trzymają jako inwestycję – dodał.

W marcu kurs bitcoina spadł poniżej 4 tys. USD, aby potem szybko rosnąć. Choć cena wirtualnego pieniądza wrosła o ponad 150 proc. w tym roku o bańce spekulacyjnej nie mówi się wcale. Więcej mówi się natomiast o rosnącym zainteresowaniu kryptowalutą ze strony dużych instytucji finansowych. Niespełna dwa tygodnie temu głośno było o raporcie, który „wyciekł” z Citigroup. Tom Fitzpatrick, szef CitiFX Technicals, zatytułował go: „Bitcoin: Złoto XXI Wieku”. Twierdzi w nim, że bitcoin jest obecnie w trakcie trzeciego dużego rajdu cenowego w swojej historii.

- Ten ruch może potencjalnie osiągnąć szczyt w grudniu 2021 roku. Sugeruje wzrost nawet do 318 tys. USD – napisał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Polecane