Kurs bitcoina powyżej 32 tys. USD

opublikowano: 22-07-2021, 08:46

Bitcoin jest wart ponad 32 tys. USD dzięki Elonowi Muskowi.

Najpopularniejsza kryptowaluta, której kurs spadł we wtorek poniżej psychologicznego wsparcia na poziomie 30 tys. USD, odrabia straty. W środę jej wartość wzrosła o 6,5 proc., a w czwartek idzie w górę o ponad 4 proc. do 32013,15 USD.

Bitcoinowi pomógł szef Tesli Elon Musk, który w środę powiedział, że spółka może wznowić akceptację bitcoina przy płatnościach za samochody. W maju wycofał taką możliwość, wprowadzoną wcześniej w tym roku, tłumacząc to negatywnym wpływem kryptowaluty na środowisko naturalne. Dodatkową pozytywną niespodzianką okazało się ujawnienie, że w bitcoina zainwestował także SpaceX, czyli kosmiczna spółka Elona Muska.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Steen Jakobsen, szef inwestycji w Saxo Banku sygnalizował wcześniej, że trwałe odbicie kursu bitcoina powyżej 32 tys. USD może zapowiadać kolejny rajd wzrostowy. Kryptowaluta w połowie kwietnia osiągnęła rekordową wartość prawie 65 tys. USD. Potem od połowy maja taniała wyraźnie, m.in. z powodu decyzji Muska o wstrzymaniu akceptacji bitcoina przez Teslę. Przecena objęła wszystkie kryptowaluty, których łączna kapitalizacja spadła od tego czasu o ok. 1,3 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane