Kurs bitcoina wrócił powyżej 30 tys. USD

opublikowano: 21-07-2021, 15:19

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty wrócił powyżej poziomu uważanego przez analityków za kluczowe wsparcie.

Wartość bitcoina spadła poniżej 30 tys. USD we wtorek. Ożywiło to popyt i w środę kurs kryptowaluty powrócił powyżej tego poziomu. Obecnie bitcoin drożeje o 6,2 proc. do 31551,49 USD.

- Na rynku pojawił się strach, że jeśli bitcoin przełamie 30 tys. USD, jego cena ruszy mocno w dół – powiedział Naeem Aslam, szef analizy w Ava Trade.

Przecena bitcoina oraz innych kryptowalut rozpoczęła się w połowie maja i obniżyła kapitalizację wirtualnych pieniędzy o 1,3 bln USD. W bitcoina uderzyły przede wszystkim działania władz w Chinach zmierzające do ograniczenia tworzenia kryptowaluty w kraju i korzystania z niej.

Steen Jakobsen, szef inwestycji w Saxo Banku uważa, że przebicie przez kurs bitcoina 32 tys. USD sygnalizowałoby możliwość ponownego mocnego wzrostu wartości kryptowaluty. Naeem Aslam nie wyklucza, że kurs bitcoina może testować w najbliższych tygodniach 25 tys. USD.

W połowie kwietnia tego roku bitcoin osiągnął kurs prawie 65 tys. USD. Jego obecna cena oznacza wzrost wartości o 8,5 proc. w tym roku. W tym samym czasie S&P500 wzrósł o 15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane