Kurs bitcoina wrócił powyżej 40 tys. USD

opublikowano: 14-06-2021, 16:30

Po raz pierwszy od ponad dwóch tygodniu za najpopularniejszą kryptowalutę trzeba zapłacić ponad 40 tys. USD.

Bitcoin drożeje obecnie o 13,3 proc. do 40676,90 USD. Wzrost ceny kryptowaluty wiązany jest z ostatnią deklaracją Elona Muska. Szef Tesli ogłosił podczas weekendu, że jego spółką będzie akceptowała płatności w bitcoinie kiedy będzie on tworzony z wykorzystaniem „zielonej” energii. Spowodowało to, że już w niedzielę kurs kryptowaluty rósł o prawie 10 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Elon Musk jest wskazywany jako jeden z głównych sprawców spadku wartości bitcoina przez ostatnie dwa miesiące. W połowie kwietnia sięgała ona prawie 65 tys. USD. Potem kurs kryptowaluty spadał. Oprócz działań władz Chin, dążących do zapanowania nad krajowym rynkiem bitcoina, przyczyniła się do tego wolta szefa Tesli. Niespodziewanie ogłosił, że wstrzymuje wprowadzoną wcześniej w tym roku akceptację przez spółkę płatności w bitcoinach. Jako powód podał to, że kreowanie kryptowaluty wymaga dużych ilości energii, której produkcja z paliw kopalnych szkodzi środowisku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane