Kurs dolara w górę, euro notuje spadek

opublikowano: 05-10-2022, 11:26
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs dolara wzrósł w środę, dzień po największym jednodniowym spadku od ponad dwóch lat, gdy opadło podekscytowanie wywołane wczorajszym wzrostem notowań akcji i walut bardziej przyjaznych dla ryzyka – podaje agencja Reutersa.

Dimas Ardian/Bloomberg

Indeks dolara wzrósł ostatnio o 0,54 proc. do 110,77, po spadku o 1,3 proc. we wtorek. Indeks, który mierzy dolara względem koszyka głównych walut, spadł o prawie 4 proc. od osiągnięcia w zeszłym tygodniu najwyższego od 20 lat poziomu 114,78.

W Europie euro spadło o 0,59 proc. do 0,993 USD po wzroście o 1,7 proc. we wtorek. Funt szterling poszedł w dół o 0,8 proc. do 1,1385 USD, kończąc solidną passę, w której kurs rósł przez sześć kolejnych sesji.

Ostatnie wzrosty większości głównych walut w stosunku do dolara były poparte nadzieją inwestorów i traderów, że Rezerwa Federalna USA podniesie stopy procentowe mniej niż wcześniej oczekiwano.

Większy niż przewidywano spadek liczby wakatów w sierpniu został odebrany jako najnowszy dowód na stopniowe spowolnienie amerykańskiej gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane