Kurs EDF mocno tąpnął

opublikowano: 15-12-2016, 14:28

Akcje Electricite de France mocno tanieją w czwartek po tym jak spółka ostrzegła, że jej przyszłoroczny zysk będzie dużo niższy niż tegoroczny z powodu spadku cen energii elektrycznej.

EDF poinformowało, że jego EBIDTA może spaść co najmniej o 12 proc. w 2017 roku do 13,7-14,3 mld EUR. Rynek zareagował na to przeceną akcji spółki o 12 proc. w pierwszej fazie handlu, co oznaczało spadek kapitalizacji o ok. 3 mld EUR. Analitycy Bryan Garnier & Co. wskazują, że nowy cel EBITDA na 2017 rok jest o 10 proc. niższy od oczekiwań rynku.

Zobacz więcej

EDF

Bloomberg

Akcjonariusze EDF, którego 85 proc. należy do państwa,  nie mieli w tym roku powodów do zadowolenia. Wartość rynkowa spółki spadła o 27 proc. przez ostatnie 12 miesięcy.

EDF jest obecny w Polsce. W ostatnim czasie boryka się z problemem sprzedaży aktywów w naszym kraju, co ostatnio skomplikował minister energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Kurs EDF mocno tąpnął