Kurs EUR/PLN będzie rósł

  • PAP
opublikowano: 06-02-2020, 16:34

Ostatnie umocnienie złotego wobec euro w najbliższych dniach zostanie wyhamowane i kurs EUR/PLN powinien poruszać się w stronę 4,27 - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem rentowność krajowych 10-latek będzie spadać do 2,10 proc.

"Na rynku walutowym widzimy w czwartek sporą zmienność i dotyczy to również EUR/PLN. Kurs tej pary w tym tygodniu zszedł z 4,30 do 4,24 jednak naszym zdaniem ten poziom nie jest do utrzymania, gdyż nie koresponduje z poziomem równowagi, który widzimy dla złotego. Już teraz widać, że kurs wraca do poziomu 4,25, a w najbliższym czasie będzie poruszać się w stronę 4,27" - powiedział PAP Biznes kierownik departamentu analiz TMS Brokers Bartosz Sawicki.

RYNEK DŁUGU

Podczas czwartkowych notowań na krajowym rynku długu skarbowego doszło do spadków rentowności, zwłaszcza na środku i na długim końcu krzywej dochodowości.

"Zakładamy, że w najbliższym czasie notowania krajowego długu będą poruszać się zgodnie z rynkami bazowymi, a te z kolei będą w dalszym ciągu dyktowane przez obawy związane z koronowirusem. Ostatnio obawy te przygasły i rynki czekają na możliwość oceny czy wirus stanowi zagrożenie ogólnoświatowe czy też pozostanie skupiony w Chinach. Jeśli chodzi o krajowe 10-latki spodziewamy się, że notowany ostatnio spadek rentowności będzie podtrzymany i zakładamy zejście do poziomu 2,10-2,12 proc." - powiedział Sawicki.

Dodał, że pierwsza faza wzrostów rentowności spowodowanych poprawą nastrojów na rynkach w ostatnich 2-3 dniach jest już za nami.

Na rynkach bazowych rentowność pozostaje bez większych zmian i w przypadku amerykańskich obligacji 10-letnich wynosi 1,651 proc. a niemieckich -0,362 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu