Kurs ledwo wzrósł, a już sprzedają

opublikowano: 16-07-2019, 22:00

Notowania Kruka na początku czerwca odbiły z okolic trzyletniego dołka i urosły o ponad 20 proc.

Zwyżkę postanowiła wykorzystać Iwona Słomska, członek zarządu windykacyjnej spółki, która sprzedała 8,6 tys. akcji po 192 zł za sztukę. Zainkasowała 1,6 mln zł. Na sesji we wtorek kurs zareagował wyraźnym spadkiem. Sprzedaż akcji spółki przez insiderów to w Kruku nie pierwszyzna. W maju spore pakiety sprzedawali prezes Piotr Krupa (15 tys. akcji za 2,5 mln zł) oraz Michał Zasępa, członek zarządu (5 tys. za 840 tys. zł). Obaj pozbyli się też akcji w kwietniu — prezes sprzedał 30 tys. walorów za 4,8 mln zł, a Michał Zasępa 2,7 tys. za 276 tys. zł. Kurs uklepywał wówczas dno po spadku z około 320 zł do około 140 zł.

— Kruk jest zdecydowanie moim najważniejszym biznesem i wierzę w niego tak samo mocno jak ponad 20 lat temu, kiedy zakładałem firmę. Z drugiej strony mam pasje i marzenia, których nie mogę realizować z pieniędzy spółki, dlatego co jakiś czas kupuję i sprzedaję pakiet akcji i obligacji niewielki w stosunku do całego portfela, w którym trzymam prawie 10-proc. udziałów — mówił pod koniec czerwca Piotr Krupa na łamach „PB Weekend”.

Kapitalizacja Kruka to 3,67 mld zł.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu