Kurs PGNiG tak nisko nie był od siedmiu lat

opublikowano: 11-12-2019, 10:50

Notowania PGNiG kontynuują przecenę i zmierzają do poziomu najniższego od 2012 r.

Dziś akcje wyraźnie tanieją i notują najgorszy wynik w WIG20.

Wśród przyczyn przeceny analitycy wskazują spekulacje na temat możliwego przejęcia Tauronu przez PGNiG. Takiego scenariusza nie wykluczają Paweł Puchalski i Michał Sopiel z Santandera.

Rozwiązałoby to problem zadłużenia Tauronu, zmniejszając istotnie ryzyko przekroczenia kowenantów w umowach kredytowych, uawżają eksperci. Uatrakcyjniłoby przy tym wskaźniki cena/zysk i EV/EBITDA dla PGNiG. Możliwe byłoby ponadto osiągniecie efektów synergii.

Analitycy dostrzegają jednak argumenty „przeciw”: strategia PGNiG znacząco by się zmieniła, ponadto spółka zostałaby uwikłana w działania odległe od jej głównego biznesu u progu istotnych zmian w źródłach dostaw. Kilka tygodni temu PGNiG poinformował o rezygnacji z przedłużenia umowy na dostawę gazu z Rosji" - piszą analitycy w raporcie z 6 grudnia. 

Jak zwraca uwagę agencja Bloomberg, przecena PGNiG pogłębiła się wczoraj po tym, jak Tauron poinformował, że nie znalazł chętnego na zakłady górnicze Janina. 

Notowania PGNiG są najniższe od 2012 r.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu