Kurs Polnordu rośnie po decyzjach sądu

opublikowano: 29-01-2020, 16:54

Notowania Polnordu ruszyły w górę po decyzjach sądu.

Pierwsza decyzja dotyczy oddalenia wniosku Hanapeta Holdings, akcjonarusza spółki, o udzielenie zabezpieczenia roszczenia niepieniężnego. Hanapeta podważała uchwałę zarządu spółki o warunkach emisji akcji i domagała się m.in. zakazu zawierania umów objęcia akcji serii T. 

Marcin Gomoła, prezes Polnordu
Fot. Marek Wiśniewski

"Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Spółkę Sąd na podstawie art. 357 par. 6 kpc odstąpił od uzasadnienia postanowienia, gdyż podzielił argumenty Spółki przytoczone na poparcie wniosku o oddalenie wniosku Hanapeta o zabezpieczenie, zawarte w piśmie procesowym Spółki, stanowiącym odpowiedź na wniosek o zabezpieczenie" - podał Polnord.

W oddzielnym komunikacie spółka poinformowała, że sąd okręgowy w Warszawie zasądził zwrot pozwu złożonego przez Ashbridge Commercial. 

Ashbridge był jednym z potencjalnych inwestorów biorących udział w procesie budowania księgi popytu prowadzonym w związku z ofertą akcji zwykłych na okaziciela serii T. Wobec nieosiągnięcia porozumienia dotyczącego zawarcia z Ashbridge umowy objęcia akcji zwykłych na okaziciela serii T, podmiot ten złożył pozew o zobowiązanie do złożenia oznaczonego oświadczenia woli wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia niepieniężnego.

W wyniku emisji akcji serii T kontrolę nad Polnordem przejmie Cordia, węgierski deweloper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane