Kurs producenta gier runął po premierze

GSU
opublikowano: 02-09-2019, 11:01

Przez pierwsze kilkadziesiąt minut równoważenia, a następnie spadek kursu o blisko 18 proc. – to reakcja inwestorów na piątkowa premierę gry „Blair Witch” od Bloober Team. Spółka ma odmienną percepcję premiery niż giełdowi gracze i mówi o najlepszym otwarciu w historii.

W piątek po południu pojawiły się pierwsze recenzje horroru od Bloober Team. Obecnie Średnia ocen prasy branżowej wersji gry na PC na bazie 22 recenzji to 73/100. Gracze jednak gorzej oceniają grę i średnia ocen to obecnie 4,9/10. 

Rozgrywka w najnowszej grze „Blair Witch”, która powstała na
podstawie kultowego filmu, planowana jest na 5 do 6 godzin
Wyświetl galerię [1/2]

TAJEMNICE PRZEKLĘTEGO LASU:

Rozgrywka w najnowszej grze „Blair Witch”, która powstała na podstawie kultowego filmu, planowana jest na 5 do 6 godzin Fot. ARC

W przypadku wersji na Xbox One ocena recenzentów to 70/100, a ocena gracz 7,3.

Wcześniejsza gra Bloobera „Observer” była oceniona na 78 w wersji na PC  i 86 na xBox One. Oceny „Layers of Fear2” to 63 na Xbox One, 70 na PC i 68 na Playstation 4.

Do tej pory na Steam ukazało się ponad 900 recenzji "Blair Witch", z czego 67 proc. jest pozytywnych. W trakcie weekendu odsetek pozytywnych recenzji był jednak znaczne niższy, momentami wynosił ponad 40 proc., no co wpływ miały problemy techniczne w dniu premiery, które zostały naprawione.

Po prawie trzech dobach od premiery, gra znajduje się w TOP 25 najchętniej kupowanych światowych bestsellerów.

W tzw. piku, grę oglądało 120 tys. użytkowników portalu Twich. 

W związku z podpisanymi umowami Bloober Team nie podaje twardych danych sprzedażowych, ale mówi o najlepszym otwarciu w historii. 

- Myślę, że pierwszy tydzień sprzedaży da nam pełną świadomość na temat trendu. Liczymy jednak na bardzo szybki zwrot poniesionych kosztów produkcji i marketingu. Wierzymy, że zaplanowane działania sprzedażowe będą dla nas podstawą do całkowicie nowych poziomów przychodowych. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Z wypowiedzi prezesa wynika, ze jest zadowolony z premiery.

– Liczba gratulacji od partnerów biznesowych czy propozycji współpracy w ciągu pierwszych 48 godzin od premiery pokazują, że jesteśmy dzisiaj w zupełnie innym miejscu niż parę dni temu- mówi szef Bloober Team.

- Myślę, że już wkrótce podzielimy się z naszymi akcjonariuszami dobrymi informacjami o przychodach, ale to nie koniec działań na ten rok. Mamy jeszcze kilka niespodzianek, o których poinformujemy wkrótce – dodaje.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu