Kurs spadł, czas kupować?

opublikowano: 13-06-2018, 22:00

Paweł Puchalski, kierownik działu analizy DM BZ WBK, podniósł z „trzymaj” do „kupuj” rekomendację dla akcji Playa.

Paweł Puchalski, kierownik działu analizy DM BZ WBK, podniósł z „trzymaj” do „kupuj” rekomendację dla akcji Playa. Cena docelowa nie zmieniła się i wynosi 31,8 zł.

W miesiąc kurs Playa spadł o 9 proc. i właśnie przeceną akcji analityk uzasadnił podwyższenie rekomendacji. Jak zaznacza specjalista, mimo ostrej konkurencji w polskim sektorze telekomunikacyjnym Play powinien utrzymać bardzo solidne przepływy pieniężne.

„Szacujemy, że wolne przepływy pieniężne spółki wyniosą w 2018 r. 835 mln zł, co oznaczałoby najwyższy na rynku wskaźnik FCF yield, sięgający 13 proc. Przewidujemy też, że stopa dywidendy wyniesie w 2019 r. 10 proc. (a w latach 2019-21 r. średnio 8,5 proc.), co wyróżnia spółkę na tle konkurentów z regionu, szczególnie po propozycji Cyfrowego Polsatu rezygnacji z wypłaty dywidendy w 2018 r. Co więcej, członkowie zarządu rozpoczęli kupowanie akcji spółki na GPW, co zwykle stanowi argument za inwestycją” — uważa Paweł Puchalski.

Artykuł jest skrótem raportu, wydanego 6 czerwca o godz. 8.15. Treść rekomendacji dostępna jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu