Kurs TomTom runął

opublikowano: 18-09-2018, 12:37

Holenderska spółka TomTom straciła ponad jedną czwartą wartości po wiadomości, że producenci aut Renault, Nissan i Mitshubishi zawiązali partnerstwo z Google, pisze Reuters.

TomTom to producent cyfrowych map stosowanych w nawigacjach samochodowych. Partnerstwo Google z Renault, Nissanem i Mitshubishi oznacza, że będą systemy infotainment produkowanych przez nie aut będą zawierały usługi Google Assistant i Google Maps.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Rynek zareagował przeceną akcji TomTom o 26,3 proc. To największy spadek wartości spółki od siedmiu lat, podkreśla Reuters. Kapitalizacja TomTom w kilka godzin zmniejszyła się o 500 mln EUR.

- TomTom zawsze przekonywał, że producenci aut będą chcieli niezależnych dostawców map. Ale Google znalazł teraz dojście do producentów aut. Rywalizacja TomTom z Google w branży motoryzacyjnej wydaje się raczej beznadziejna – powiedział Reutersowi Jos Versteeg, analityk InsingerGilissen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu