Kurs zmienia trend

RK
24-04-2006, 00:00

Od początku bieżącego roku kurs Telekomunikacji Polskiej znajdował się w trendzie spadkowym, w wyniku czego nastąpiło przerwanie dotychczasowej wzrostowej tendencji długoterminowej. Czynnik ten tak mocno wpłynął na notowania telekomu, że zaczęły one poruszać się wbrew coraz lepszej koniunkturze panującej na warszawskim parkiecie.

Miniony tydzień przyniósł poprawę sytuacji technicznej. Potwierdzone zostało wsparcie na poziomie 21 zł. Konsolidacja powyżej tego pułapu oraz wzrost kursu i obrotów w czwartek i w piątek mogą być sygnałem zmiany trendu średnioterminowego.

Notowania TP są obecnie skorelowane z WIG20, a tempo ich zwyżki jest nawet większe niż indeksu. Potwierdzenie w postaci rosnących oscylatorów MACD i RSI14 to kolejny sygnał, że opór przy 24 zł może zostać szybko osiągnięty, a nawet pokonany. Jeżeli tak się stanie, to zasięg docelowy aktualnej fali wzrostowej można wyznaczyć na poziomie ubiegłorocznego maksimum, czyli 26,3 zł.

Wydaje się, że oprócz danych napływających ze spółki największe znaczenie dla notowań będzie miała trwałość koniunktury na GPW. Trudno bowiem spodziewać się, by ceny telekomów zwyżkowały niezależnie od zachowania głównych indeksów. Niemniej, kurs Telekomunikacji jest obecnie w strefie, którą można określić jako konsolidację, co daje szansę na trend wzrostowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs zmienia trend