Kursy dla przyszłych eksporterów

opublikowano: 01-10-2018, 22:00

Santander rozpoczął kolejną edycję szkoleń dla przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją zagraniczną.

Bank ruszył z ósmą edycją Programu Rozwoju Eksportu. To seria spotkań, konferencji, warsztatów oraz misji zagranicznych, których celem jest zwiększenie zaangażowania polskich firm, jeśli chodzi o handel zagraniczny. Tym razem bank położy nacisk na misje zagraniczne, które pozwalają nawiązać realne relacje biznesowe i stwarzają największą szansę na kontrakty. Dotychczas odbyło się 20 wydarzeń o takim charakterze. Obecnie Santander Bank Polska ma zaplanowane sesje B2B towarzyszące targom International Import Expo w Chinach, wyjazdy do Wielkiej Brytanii i Niemiec dla branży meblowej oraz do Kazachstanu dla producentów maszyn rolniczych i dystrybutorów roślin oleistych. W planach jest również misja przyjazdowa do Polski dla hiszpańskich firm z sektora rolniczego.

Pierwsze wydarzenie w ramach ósmej edycji programu Santandera odbyło się 28 września w Warszawie. Tematyka dyskusji dotyczyła m.in. inwestowania i zakładania biznesu w Wielkiej Brytanii, otoczenia makroekonomicznego, finansowego i biznesowego na Wyspach, najświeższych informacji dotyczących brexitu oraz związanych z tym szans i wyzwań dla polskich firm. Kolejne spotkania odbędą się 12 października w Katowicach oraz 19 października w Gdańsku.

Zainteresowani wzięciem udziału w programie mogą wysyłać zgłoszenia na adres finansowanie.handlu@santander.pl. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc rejestracja jest aktywna wyłącznie po uzyskaniu potwierdzenia od organizatora.

W siedmiu poprzednich edycjach Programu Rozwoju Eksportu, które odbywały się jeszcze pod szyldem Banku Zachodniego WBK, wzięło udział ponad 3,1 tys. przedstawicieli polskich przedsiębiorstw. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu