Kwartał na plusie

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 03-08-2006, 00:00

Lepsza sprzedaż, niższe koszty. Skutek? Są zyski. Pomogła też spłata wierzytelności od jednego z dłużników.

Ponad 2 mln zł zarobiła na czysto w drugim kwartale Pollena Ewa, łódzki producent kosmetyków. To wyraźny postęp, w takim samym okresie poprzedniego roku spółka wykazała stratę wynoszącą 738 tys. zł.

— To efekt wzrostu sprzedaży i niższych kosztów. Dzięki zmianom w systemie dystrybucji udział kosztów sprzedaży w relacji do przychodów obniżył się do 15,4 proc., wobec 34,4 proc. przed rokiem — tłumaczy zarząd Polleny.

Lepsza sprzedaż jest wynikiem umacniania pozycji rynkowej podstawowych marek: Eva Natura i Kanion oraz przedsięwzięć nakierowanych na wprowadzanie nowych serii wyrobów. Rozwija się też eksport do takich krajów, jak: Rosja, Ukraina, Czechy, Słowacja, Niemcy, Holandia, Rumunia, Węgry. To wszystko sprawia, że zarząd zapowiada dalszy wzrost przychodów Polleny i poprawę jej wyników finansowych.

Ale wysoki zysk spółki w drugim kwartale jest też skutkiem zdarzeń jednostkowych. Na rachunek bankowy Polleny wpłynęła kwota ponad 1,4 mln zł tytułem spłaty zobowiązania przez Valdi Spectrum Group, co jest efektem wygranego sporu sądowego. Dzięki temu łódzka spółka ujęła w raporcie za okres kwiecień-czerwiec odsetki od spornej kwoty, które można szacować na blisko 300 tys. zł. Mogła też rozwiązać odpis aktualizujący wartość wierzytelności. W sumie odpisy aktualizujące zmniejszyły się w drugim kwartale o ponad 1,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu