Kwartalne wyniki Marriotta przekroczyły szacunki

opublikowano: 03-08-2021, 15:04

Operator sieci hoteli, Marriott International, pokonał szacunki Wall Street dotyczące kwartalnych zysków. Ożywienie w sektorze turystycznym po pandemicznym kryzysie jest wyraźne, jednak jego dalszy rozwój pozostaje pod znakiem zapytania w związku ze wzrostem globalnej liczby zakażeń koronawirusem w wariancie Delta, pisze Reuters.

Marriott
Marriott
Daniel Acker

Firma, która jest właścicielem marek hotelowych takich jak Marriott i Ritz-Carlton, podała, że w drugim kwartale ​​obłożenie na kluczowych rynkach - w USA i Kanadzie oraz Chinach, wzrosło odpowiednio do 56,1 i 62,4 proc. Rok wcześniej było to 19,6 i 35,5 proc. Chociaż liczba gości jest znacznie powyżej pandemicznych minimów, wciąż daleko jej do poziomów sprzed pandemii.

„Uważnie obserwujemy rozwój zakażeń koronawirusem w wariancie Delta. Pomimo to, jesteśmy optymistami, że wzrostowy trend globalnego ożywienia będzie kontynuowany“ - powiedział dyrektor generalny Anthony Capuano.

Wyłączając pozycje, Marriott zarobił w drugim kwartale 0,79 USD na akcję. Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się 0,45 USD na akcję. Przychody wzrosły rok do roku o 115 proc. do 3,15 mld USD. Ten wskaźnik nie przebił oczekiwanych przez Wall Street 3,21 mld USD.

Akcje Marriotta wzrosły w obrotach przedrynkowych o 0,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane