L. Kaczyński i Marcinkiewicz z Barroso o budżecie UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-09-2005, 20:14

Budżet UE na lata 2007-2013 ma być, według kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza, głównym tematem piątkowego spotkania jego oraz kandydata PiS na prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Budżet UE na lata 2007-2013 ma być, według kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza, głównym tematem piątkowego spotkania jego oraz kandydata PiS na prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

    "Mamy już prawie październik, a więc tylko trzy miesiące do utworzenia budżetu UE, chcielibyśmy o tym porozmawiać z przewodniczącym Komisji Europejskiej, niejako uprzedzając wydarzenia" - powiedział Marcinkiewicz w czwartek dziennikarzom.

    "Przede wszystkim chcemy, by polski głos był słyszany w UE, chcemy namawiać do wykorzystania tych trzech miesięcy do rzeczywistych prac, kompromisu w sprawie budżetu. Ale jednocześnie chcemy przypomnieć nasze warunki dotyczące tego budżetu. Jesteśmy przekonani, że tylko budżet, który będzie dla Polski korzystny, jest możliwy do przyjęcia" - zaznaczył.

    Jak poinformował kandydat na premiera, PiS ustaliło spotkanie z Barroso "jako zwycięska partia". "Uznaliśmy, że trzeba już chociaż w taki sposób dopilnować spraw Polski w UE" - wyjaśnił.

    Spotkanie ma się rozpocząć w piątek o 11.30 w Brukseli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane