Lagarde krytykuje reformę podatkową Trumpa

opublikowano: 16-02-2018, 12:45
aktualizacja: 16-02-2018, 12:47

Niskimi podatkami dla przedsiębiorców Donald Trump chce rozruszać amerykańską gospodarkę. Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde sceptycznie podchodzi jednak do skuteczności tej metody, informuje Spiegel.de.

Zdaniem Lagarde choć te działania uskrzydlą amerykańską gospodarkę, to w średnim okresie należy spodziewać się negatywnych skutków.

Realizacja tego projektu przełoży się na wzrost długu publicznego. Ponadto Rezerwa Federalna prawdopodobnie podniesie stopy procentowe, co w świetle rosnącego deficytu budżetowego jest bardzo problematyczne. 

Zobacz więcej

Christine Lagarde

Bloomberg

- Z jednej strony przełoży się on na wzrost deficytu, a z drugiej, ponieważ przyczyni się do pobudzenia już będącej na najwyższych obrotach gospodarki, prawdopodobnie będziemy mieli podwyżki wynagrodzeń, będziemy mieć wzrost inflacji i w konsekwencji podwyżkę stóp procentowych Fed… Jeśli tak się stanie, to będzie oznaczać koniec łatwego pieniądza w Stanach Zjednoczonych – powiedziała Lagarde.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu