Łagodniejszy Trump przecenił ropę

opublikowano: 08-05-2018, 18:01
aktualizacja: 08-05-2018, 18:05

Ceny ropy naftowej tąpnęły, po tym jak CNN poinformowała, że prezydent Donald Trump nie wycofa na razie USA z porozumienia w sprawie Iranu.

Notowania ropy brent tąpnęły we wtorek chwilę po 17.00 polskiego czasu poniżej pułapu 74 USD za baryłkę, a surowiec przeceniano nawet o 3,3 proc. Przyczyna wyprzedaży to doniesienia telewizji CNN, według której Donald Trump ma dzisiaj ogłosić nałożenie nowych sankcji na Iran, jednak nie wycofa ze skutkiem natychmiastowym USA z porozumienia w sprawie programu atomowego tego kraju. Właśnie takiego scenariusza obawiali się inwestorzy.

„Prezydent Donald Trump ogłosi we wtorek, że pozwoli na nałożenie sankcji, co jest pierwszym krokiem do opuszczenia porozumienia w sprawie programu atomowego […] Jednak wprowadzenie sankcji może zająć miesiące, w miarę jak rząd będzie przygotowywał wytyczne dla amerykańskich korporacji i banków […] Oczekuje się, że decyzja będzie miała okres karencji, który daje uczestnikom porozumienia możliwość rozpoczęcia negocjacji” – podała CNN.

Po pierwszym impulsie spadkowym notowania próbowały jeszcze wrócić powyżej 75 USD za baryłkę, co było związane z nieco innym tonem przecieków, o których poinformował New York Times.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, forexlive.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu