Laser-Med liczy na God’s Trigger

opublikowano: 23-08-2017, 22:00

Spółka do niedawna specjalizująca się m.in. w liposukcji połączy się z producentem gier.

Laser-Med, spółka notowana na NewConnect od 2012 r., jeszcze do niedawna specjalizowała się w medycynie estetycznej. Świadczyła usługi, m.in. zabiegów z zakresu odmładzania skóry, zaawansowanych technologicznie metod odchudzania i modelowania sylwetki oraz zabiegów pielęgnacyjnych. W kwietniu 2017 r. jej zarząd zatwierdził nowe kierunki rozwoju i podjął decyzję o zmianie przedmiotu działalności na inwestowanie w podmioty z branży gier komputerowych oraz mobilnych.

W lipcu Laser-Med podpisał term sheet w sprawie połączenia ze spółką z branży gier komputerowych — One More Level. Proces ma nastąpić poprzez przeniesienie majątku One More na Laser- -Med w zamian za akcje dla akcjonariuszy przejmowanej spółki. „Podmiot powstały po połączeniu będzie prowadził działalność w branży gier komputerowych i dążył do jak najlepszego wykorzystania efektów synergii wynikających z wzajemnego uzupełnienia potencjału obu spółek, optymalizacji i zwiększenia skali działania oraz redukcji kosztów działalności” — napisał Laser-Med w komunikacie. Przykładów potencjalnych synergii spółka nie wymienia. Na trwających targach Gamescom w Kolonii One More

Level zaprezentował najnowszą grę „God’s Trigger”. Jej wydawcą jest firma Techland, będzie dostępna na platformach PC, PS4 oraz Xbox One. Gra została doceniona na trwających właśnie targach, otrzymując nominacje w dwóch kategoriach: Best Puzzle/Skill Game oraz Gamescom Award for Best Booth. — Produkcja trafi do sprzedaży na początku przyszłegoroku, co będzie miało duże znaczenie dla wyników finansowych już połączonych spółek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wydawcą gry będzie firma Techland, która posiada ugruntowaną pozycję w branży na rynku globalnym — mówi January Ciszewski, prezes Laser- -Medu .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu