"Le Soir": Kaczyńscy w tarapatach

(Paweł Kubisiak)
23-09-2006, 10:00

- "Kaczyńscy w tarapatach" - tak swoją analizę zatytułował w sobotę belgijski dziennik "Le Soir".

- "Kaczyńscy w tarapatach" - tak swoją analizę sytuacji w Polsce po wykluczeniu Samoobrony z koalicji rządowej zatytułował w sobotę belgijski dziennik "Le Soir".

Gazeta wskazuje, że LPR, a zwłaszcza Samoobrona, mnożyły ataki przeciwko swoim koalicyjnym partnerom z PiS, a to krytykując pomysł wysłania 1000 żołnierzy do Afganistanu, a to żądając wyższych wydatków na cele socjalne, "albo po prostu po to, żeby się od nich odróżnić przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi 12 listopada".

"Lepper zrobił wszystko, by wywrócić koalicję do góry nogami" - pisze "Le Soir".

Gazeta zauważa, że przedterminowe wybory parlamentarne są "ryzykownym scenariuszem" dla PiS, ponieważ ponownie mogą nie wyłonić jasnej większości. "Kolejny werdykt wyborczy mógłby położyć kres wielkiemu marzeniu braci Kaczyńskich, by pod swoimi sztandarami sformować wielki ruch narodowo-chrześcijański" - przestrzega "Le Soir".

Michał Kot (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / "Le Soir": Kaczyńscy w tarapatach