Leasing ułatwi wzięcie dotacji na sprzęt IT

[SW]
opublikowano: 01-03-2012, 00:00

Chcesz skorzystać z finansowania leasingiem projektów unijnych? Po leasing zwróć się już na etapie składania wniosku.

Dzięki unijnym funduszom przedsiębiorcy mogą wymienić lub zmodernizować swój sprzęt IT albo oprogramowanie. Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) przypomina, że największa pula wolnych środków na projekty IT dla MSP została do rozdysponowania w programie 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B”, czyli wdrażanie systemów informatycznych.

W ramach tego programu przedsiębiorcy będą mogli m.in. zakupić sprzęt elektroniczny oraz patenty i licencje dotyczące oprogramowania niezbędnego do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań elektronicznego biznesu.

Europejskie projekty umożliwiają zdobycie dofinansowania tdo 85 proc., pozostałe pieniądze muszą zostać zapewnione przez przedsiębiorców. Potencjalni beneficjenci muszą wskazać w składanym wniosku pełne źródła finansowania projektu.

— Jedną z możliwości jest leasing, który umożliwia finansowanie projektów IT bez konieczności uszczuplania środków własnych danego przedsiębiorstwa — mówi Arkadiusz Ziółkowski, menedżer rynku IT w EFL.

Dzięki wprowadzeniu nowych wytycznych Ministra Rozwoju Regionalnego dla Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka rozliczanie projektu finansowanego leasingiem może nastąpić jednorazowo. Przedsiębiorca, który chce skorzystać z finansowania leasingiem projektów unijnych z POIG, musi zgłosić się do firmy leasingowej już na etapie składania projektu.

— Jest to kluczowe, ponieważ przedsiębiorca musi wskazać źródła finansowania projektu i dołączyć do wniosku o dofinansowanie promesę leasingową. Promesa załączona do wniosku jest uznawaną przez PARP gwarancją finansowania projektu i jest ważna przez 9 miesięcy, pod warunkiem że nie ulegnie zmianie sytuacja finansowa beneficjenta oraz pozostałe warunki zawarte w promesie — podkreśla Arkadiusz Ziółkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SW]

Polecane