Czytasz dzięki

Legnica znów stawia na aquapark

opublikowano: 10-09-2019, 17:39

Miasteczko na Dolnym Śląsku chce mieć park wodny z prawdziwego zdarzenia. Trwa kolejny przetarg na wykonawcę.

Strefa Aktywności Gospodarczej  (SAG) w Legnicy szuka wykonawcy  Letniego Parku Wodnego AquaFun. W przetargu można składać oferty do 25 września. 

 - Chcemy, aby legniczanie mogli spędzać czas na nowoczesnym, bezpiecznym i pełnym atrakcji obiekcie. Uważam, że mieszkańcom to się należy. Tę inwestycję zrealizujemy – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent miasta.

To już kolejne podejście do tej inwestycji. W ubiegłorocznym przetargu nie  udało się wybrać firmy, która zrealizuje roboty. Pod koniec ubiegłego roku rada miejska z kolei pomniejszyła o 2,3 mln zł budżet planowany na aquapark (wcześniej wyceniano go na 26 mln zł), co postawiło inwestycję pod znakiem zapytania. Ograniczenie budżetu wymusiło zmianę jej zakresu. 

 - Naszym celem jest budowa obiektu atrakcyjnego dla mieszkańców, ale jednocześnie rozsądnego pod kątem finansowym - komentuje  Magdalena Ryglicka, prezes SAG.  

Legnicki park wodny, zgodnie z najnowsza koncepcją, ma oferować kompleks otwartych basenów z wieloma udogodnieniami o łącznej powierzchni 1,3 tys. mkw., a dodatkowo 3 zjeżdżalnie o łącznej długości 100 m. Do dyspozycji odwiedzających będzie niecka rekreacyjna, basen rekreacyjny (z siatkami wspinaczkowymi, huśtawką wodną, masażerami, parasolami wodnymi i ścianami wodnymi), wodny plac zabaw (m.in. z wodnymi wulkanami), kolorowy brodzik z atrakcjami dla małych dzieci, sześciotorowy basen pływacki oraz zadaszony taras z leżakami, wiaty i miejsca do leżakowania. Podobną inwestycję oddała niedawno Warszawa. Na modernizację kompleksu basenów Park Moczydło, który został otwarty w czerwcu tego roku, stolica wydała 26 mln zł. [AR]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane