Lehman Brothers podcina skrzydła akcjom

Marek Druś
opublikowano: 04-06-2008, 00:00

Początek sesji na amerykańskich rynkach akcji zapowiadał odreagowanie poniedziałkowych spadków. Tak się jednak nie stało. Nie pomogła wyraźna obniżka notowań ropy i umocnienie dolara po sugestii szefa Fed, że stopy procentowe nie będą już spadać.

Nastroje popsuł „The Wall Street Journal” pisząc, że Lehman Brothers poinformuje o pierwszej kwartalnej stracie w historii i będzie musiał podwyższyć kapitał o 4 mld USD. Choć czwarty co do wielkości amerykański broker papierów wartościowych zaprzeczał tej informacji, jego kurs spadał najmocniej od marcowej paniki wywołanej upadkiem Bear Stearns.

Inwestorzy kolejny dzień sprzedawali akcje spółek finansowych. Mocno poszedł w dół także kurs Tyson Foods. Największy producent drobiu w USA poinformował o wybiciu stada zagrożonego ptasią grypą. Ciekawie wyglądały notowania spółek motoryzacyjnych. General Motors najpierw drożał po publikacji planu restrukturyzacji, potem taniał po ujawnieniu 30-procentowego spadku sprzedaży aut w maju, a pod koniec sesji znów drożał. Podobnie było z Fordem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu