LEK wyda w Strykowie 125 mln zł

MAG
opublikowano: 05-06-2013, 00:00

Firma z grupy Novartis weszła do łódzkiej strefy ekonomicznej. Obiecuje w Strykowie 373 etaty.

To największy w tym roku inwestor w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). LEK otrzymał właśnie zezwolenie na inwestycję w Strykowie, gdzie produkuje leki generyczne na bazie substancji czynnych dostarczanych przez spółki z grupy Sandoz i kupowanych od innych dostawców. LEK zbuduje nowy budynek i rozbuduje zaplecze logistyczno-magazynowe. Zainwestuje do końca września 2015 r. co najmniej 125 mln zł i zatrudni co najmniej 130 nowych pracowników. Utrzyma też istniejące etaty, więc w 2015 r. będą tu pracować 373 osoby.

— Realizacja projektu umożliwi wzrost wolumenu produkcji hurtowej o około 90 proc. w stosunku do stanu obecnego. Dodatkowo proces technologiczny ulegnie rozszerzeniu o etap konfekcjonowania wytworzonych farmaceutyków o docelowym poziomie mocy produkcyjnych około 5 mld tabletek — mówi Monika Śnieć, dyrektor ds. komunikacji w Sandoz Polska. Oficjalnie zezwolenie strefa wręczy firmie najprawdopodobniej 8 lipca.

— To w tej chwili nasz największy projekt, ale liczę, że w tym roku ogłosimy jeszcze większy — mówi Tomasz Sadzyński, prezes ŁSSE.

O planach firmy LEK „PB” informował jesienią ubiegłego roku. Już wtedy gotowy był projekt poszerzenia łódzkiej strefy m.in. o fabrykę farmaceutycznej firmy. Czekał na porozumienie ministerstw gospodarki i finansów. Po ogłoszeniu planów zwolnień przez FIAT w Tychach rząd zatwierdził poszerzenia stref łódzkiej i krakowskiej. W tym roku LSSE wydała pięć zezwoleń, w których firmy obiecują 227 mln zł inwestycji, 420 nowych etatów i utrzymanie 1654 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / LEK wyda w Strykowie 125 mln zł