Lekarzu, spróbuj wyleczyć się sam

Kazimierz Krupa
31-01-2005, 00:00

W myśl zawartego w tytule hasła, biznesmeni, widząc może nie tyle bezradność, co niemoc polityków w kształtowaniu przyjaznego dla biznesu i ludzi otoczenia podatkowego, postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Co prawda ci, którzy uwierzyli w to rzucone niegdyś hasło, różnie na tym wyszli, ale cóż, próbować trzeba. Obecny Sejm udowodnił, że niczego dobrego się po nim spodziewać nie należy. A może być tylko gorzej.

PKPP Lewiatan zwołała więc pospolite ruszenie biznesmenów i ekspertów, których zadaniem będzie opracowanie akceptowalnego dla państwa i podatników systemu podatkowego. Efekty ma zobaczyć przyszły parlament i rząd powstały w wyniku układu koalicyjnego po wyborach. Może to być koalicja oparta na PO i PiS. Czy w kontekście programowego izolowania się PO od przedsiębiorców, od biznesu, i etatystycznych tendencji w PiS, będzie ona rzeczywiście bardziej przyjazna biznesowi? Miejmy nadzieję, że tak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lekarzu, spróbuj wyleczyć się sam