Lekceważenie smogu

ANDRZEJ GUŁA, lider Polskiego Alarmu Smogowego
opublikowano: 11-01-2018, 22:00

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych bez ważnego przepisu w art. 39 o opłatach za wjazd samochodów (nie dotyczyłyby one służb) do ustanawianych przez rady gmin/miast tzw. stref czystego transportu. W projekcie rządowym był, ale jego usunięcie przegłosowały połączone komisje: Energii i Skarbu Państwa oraz Infrastruktury. Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w ogóle się ustawą nie zajmowała. Skreślenie możliwości ustanawiania opłat poparł na posiedzeniu komisji Michał Kurtyka, wiceminister energii.

To najnowszy dowód, jak lekceważąco rząd podchodzi do walki z zanieczyszczeniem powietrza. Wprowadzenie norm jakości węgla obiecywano na pierwszy kwartał 2017 r. — nie ma ich do dzisiaj. Zapowiadano obniżkę cen energii elektrycznej do ogrzewania mieszkań, tymczasem nowa taryfa prowadzi do ich wzrostu. Teraz odrzucono możliwość realnego ograniczenia wjazdu do centrów miast najbardziej kopcących samochodów. Jeśli tak ma wyglądać realizacja rządowego programu „Czyste powietrze”, to na poprawę jego jakości nie mamy co liczyć. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANDRZEJ GUŁA, lider Polskiego Alarmu Smogowego

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy