Lenovo myśli, Plastal milczy, Keiper czeka

Małgorzata Grzegorczyk
31-03-2009, 06:53

Projekty Immo Industry Group, dewelopera-bankruta, zostaną zakończone. Tylko klienci mogą się zmienić.

Immo Industry Group (IIG), belgijski deweloper, który w Polsce budował hale m.in. dla firm Lenovo, Keiper czy Plastal, został przejęty przez Delin Development Group. To deweloper działający w Rosji i na Ukrainie, który w 2007 r. miał 1 mld USD obrotów. Firma przejęła aktywa IIG, który w lutym ogłosił bankructwo i stworzyła nową markę: Ulogis. Jej szefem pozostanie prezes IIG – Filip Schelfhout. Ulogis ma w tym momencie w portfelu 29 projektów i przygotowuje się do kolejnych. Także w Polsce, gdzie rozpoczęte są trzy budowy, z których wykonawcy zeszli, bo nie otrzymali wynagrodzenia.

- Ten tydzień powinien dać nam rozstrzygnięcia dotyczące rozpoczętych projektów – zapowiada Maciej Lewandowski, menedżer zarządzający IIG Poland.

Najbardziej spektakularna jest budowa hali dla Lenovo, który w Legnickim Polu miał już pod koniec ubiegłego roku uruchomić fabrykę komputerów zatrudniającą docelowo 1,3 tys. osób. Tu kilkunastu podwykonawcom IIG był winien łącznie kilkadziesiąt milionów złotych. Ulogis będzie kontynuować budowę.

Czy Lenovo wprowadzi się bo hali w Legnickim Polu? Może inwestor zdecyduje się na zakup zakładu od giełdowego Inter Groclinu? Odpowiedzi we wtorkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Lenovo myśli, Plastal milczy, Keiper czeka