Leonardo DiCaprio pożyczy Seszelom

opublikowano: 22-02-2018, 13:53
aktualizacja: 22-02-2018, 13:56

Amerykański aktor Leonardo DiCaprio to jeden z inwestorów, którzy pożyczą pieniądze Szeszelom w zamian za ochronę ich środowiska.

To będzie pierwsza na świecie transakcja „dług za naturę”. Pięciu inwestorów, m.in. Leonardo DiCaprio Foundation, wykupią za 20 mln USD część długu Seszeli od wierzycieli z tzw. Klubu Paryskiego. W zamian państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim ograniczy ilość turystów odwiedzających jego wyspy i zwiększy kontrolę nad połowami ryb i eksploatacją innych zasobów morskich w celu ochrony raf koralowych i bioróżnorodności.

Zobacz więcej

Leonardo DiCaprio, kadr z filmu "Wilk z Wall Street"

thewolfofwallstreet.com

Trust stworzony przez inwestorów zaoferuje Seszelom niższy koszt obsługi długu, a do tego w lokalnej walucie. Zaoszczędzone w ten sposób przez państwo pieniądze mają iść na projekty ochrony środowiska, które mają dać możliwość Seszelom stworzyć samopodtrzymującą się „niebieską gospodarkę”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Leonardo DiCaprio pożyczy Seszelom