Lepper: Gilowska jest jak Balcerowicz

PAP
opublikowano: 29-09-2007, 16:22

Schładzanie gospodarki przez ministra finansów oraz uległą politykę wobec amerykańskiej administracji- skrytykował w  sobotę w Poznaniu podczas wielkopolskiej Konwencji Wyborczej Samoobrony RP  przewodniczący partii Andrzej Lepper.

"Gilowska jest jak Balcerowicz. Mówi, że gospodarka rozwija się za dobrze i trzeba ją zamrozić. I ona ją zamraża i gospodarka rozwija się wolniej niż za czasów, kiedy to my byliśmy w koalicji" - powiedział Lepper. Podkreślił też, że gospodarka jest podstawą programu Samoobrony.

Lider Samoobrony zarzucił PiS, że mimo zapowiedzi nie "zrewidował prywatyzacji" i nie zlustrował wielkich majątków

Omawiając stosunki międzynarodowe Lepper zwrócił uwagę że Polska potrzebuje przyjaciół wśród sąsiadów i nie powinna ulegać USA. "Kto nas poniża Wschód czy Stany Zjednoczone?" - pytał Lepper.

Szef Samoobrony zarzucił administracji USA brak wdzięczności za Polską obecność w Iraku i Afganistanie. Wyraził też zdecydowany sprzeciw wobec umieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej.

"Stop dla tarczy, a jeżeli już, to po ogólnopolskim referendum. W tej sprawie musimy wziąć pod uwagę stanowisko naszych wschodnich sąsiadów, którzy nie powiedzą, że są zadowoleni z tego ze Polska ma u siebie tarczę. Czy my mamy być poligonem doświadczalnym dla Busha? Naród amerykański szanujemy, ale Bush nie może być dyktatorem i nie może być jedynym sprawiedliwym" - powiedział Lepper.

Odnosząc się do odmowy zaproszenia do Polski na najbliższe wybory obserwatorów OBWE Lepper powiedział, że PiS boi się tych obserwatorów, bo w ich raporcie wyszłoby na jaw, iż poszczególne partie nie mają jednakowego dostępu do mediów

Szef Samoobrony podkreślił osiągnięcia jego resortów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W dziedzinie polityki społecznej w tym coroczną rewaloryzację rent i emerytur oraz zapewnił o dalszej pracy partii na rzecz rolnictwa. W Wielkopolskiej Konwencji Wyborczej Samoobrony wzięło udział kilkadziesiąt osób.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: Gilowska jest jak Balcerowicz