Lepper o rosyjskim embargu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-05-2006, 08:23

Andrzej Lepper chciałby, aby Rosja jak najszybciej zniosła embargo na import żywności z Polski. Wicepremier i minister rolnictwa potwierdził w "Sygnałach Dnia", że po rosyjskim święcie narodowym 9 maja rozpocznie rozmowy z przedstawicielami ambasady Rosji.

Andrzej Lepper chciałby, aby Rosja jak najszybciej zniosła embargo na import żywności z Polski. Wicepremier i minister rolnictwa potwierdził w "Sygnałach Dnia", że po rosyjskim święcie narodowym 9 maja rozpocznie rozmowy z przedstawicielami ambasady Rosji.

Andrzej Lepper zapowiedział, że chciałby przywrócić kontraktację niektórych płodów rolnych. Powiedział, że nie jest to rozwiązanie komunistyczne, ale normalna praktyka, stosowana w krajach Unii Europejskiej. Jego zdaniem, umowy kontraktacyjne mogłyby zawierać zrzeszenia i organizacje producentów rolnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper o rosyjskim embargu