Lepper: resorty Samoobrony dobrze ocenione przez premiera

opublikowano: 30-01-2007, 18:48

Przedstawiciele Samoobrony kierują trzema resortami: rolnictwa, pracy i polityki społecznej oraz budownictwa.

Według wicepremiera, ministra rolnictwa i prezesa Samoobrony Andrzeja Leppera, resorty, którymi kierują członkowie kierowanej przez niego partii, zostały dobrze ocenione przez premiera Jarosława Kaczyńskiego podczas przeglądu ministerstw.

Od połowy grudnia prowadzony był przegląd pracy poszczególnych resortów.

Lepper powiedział we wtorek w TVN24, że nie wie, którzy z ministrów opuszczą szeregi gabinetu J.Kaczyńskiego. "Gdyby to dotyczyło tych ministerstw, które ma Samoobrona to na pewno już bym słyszał. Nasze resorty zostały dobrze ocenione przez premiera" - powiedział. Samoobrona kieruje trzema resortami: rolnictwa, pracy i polityki społecznej oraz budownictwa.

Lepper dziwił się, że decyzja o zmianach w składzie rządu jest odkładana. "Pan premier jest znany z tego, że szybko podejmuje decyzje i trochę się dziwię, że tak to się zwleka" - mówił.

Pytany czy widzi ministrów nadających się do dymisji powiedział, że nie.

Premier poinformował we wtorek, że zapowiadane na ten tydzień zmiany w rządzie, wynikające z oceny pracy ministerstw, mogą nastąpić w przyszłym tygodniu.

"Nie wiedziałem, że złamię rękę, tak więc nie wiem, czy w tym tygodniu dokonam zmian w rządzie, ale jeśli nie w tym, to w przyszłym" - powiedział J. Kaczyński.

Dodał, że ministrowie, którzy mają być odwołani ze stanowisk nie zostali jeszcze o tym poinformowani. "Sądzę, że mogą się domyślać, ale jeszcze nie zostali o tym oficjalnie powiadomieni" - powiedział premier. Nie chciał ujawnić, ilu ministrów może stracić pracę.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane