Lepper: Samoobrona chce mieć wicemarszałka w Sejmie

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 29-09-2005, 10:18

Andrzej Lepper powiedział, że Samoobrona chce obsadzić stanowisko wicemarszałka Sejmu. Lider Samoobrony dodał, że jego ugrupowanie ma odpowiednich kandydatów na to stanowisko. Podkreślił, że w grę nie wchodzi jego osoba.

Andrzej Lepper powiedział, że Samoobrona chce obsadzić stanowisko wicemarszałka Sejmu. Lider Samoobrony dodał, że jego ugrupowanie ma odpowiednich kandydatów na to stanowisko. Podkreślił, że w grę nie wchodzi jego osoba.

Andrzej Lepper, który był gościem Sygnałów Dnia przyznał też, że Samoobrona liczyła na większe poparcie w wyborach parlamentarnych. Partia ta uzyskała trzeci wynik. Dodał, że społeczeństwo obdarzyło zaufaniem PiS i PO, których rządy - jego zdaniem - nie przyniosą niczego dobrego.

Lider Samoobrony powiedział, że jego partia jest ugrupowaniem lewicowym, które może skutecznie walczyć z biedą w Polsce. Andrzej Lepper uważa, że Prawo i Sprawiedliwość by być wiarygodne nie może współpracować z Platformą Obywatelską. Zdaniem lidera Samoobrony, partia braci Kaczyńskich powinna porozumieć się z Ligą Polskich Rodzin i PSL-em oraz starać się o poparcie Samoobrony.

Odnosząc się do kandydatury Kazimierza Marcinkiewicza na premiera, przewodniczący Samoobrony powiedział, że jest to zabieg socjotechniczny braci Kaczyńskich. Według niego, Kaczyńscy chcą w ten sposób pokazać, że nie są pazerni na władzę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane