Lepper za wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia rolników

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-08-2006, 16:46

Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper powiedział w środę w Łodzi, że chce wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń rolników od skutków klęsk żywiołowych. Wyliczył wstępnie, że koszt takiego ubezpieczenia to ok. 25 zł za hektar.

Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper powiedział w środę w Łodzi, że chce wprowadzenia obowiązkowych ubezpieczeń rolników od skutków klęsk żywiołowych. Wyliczył wstępnie, że koszt takiego ubezpieczenia to ok. 25 zł za hektar.

Wicepremier dodał, że resort przygotował w tej sprawie wstępny projekt ustawy, który został przekazany do konsultacji m.in. firmom ubezpieczeniowym i związkom zawodowym.

Zdaniem Leppera, należy wprowadzić ubezpieczenia obowiązkowe, a nie powszechne. "Jeżeli będzie to ubezpieczenie powszechne, to rolnik będzie mógł, ale nie będzie musiał się ubezpieczyć. I znowu przyjdzie klęska i znowu będzie to problem rządu", mówił wicepremier.

Zaznaczył jednocześnie, że od 2008 roku, a najpóźniej od 2010 roku, jeżeli rolnik nie będzie miał ubezpieczonych płodów rolnych lub zwierząt, to nie będzie mógł skorzystać z niektórych kredytów pomocowych Unii Europejskiej.

"Tak więc rolnicy czy chcą, czy nie chcą, będą musieli być ubezpieczeni. Dlatego jestem za tym, aby wprowadzić je (ubezpieczenia) jak najszybciej", dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper za wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia rolników