Leszek Czarnecki nie jest już prezesem EFL

Marek Druś
opublikowano: 19-12-2001, 10:38

Leszek Czarnecki, długoletni prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego, został we wtorek odwołany z zajmowanego stanowiska przez radę nadzorczą spółki. Zastąpi go Piotr Kaczmarek, podała spółka w komunikacie.

- Rada Nadzorcza dziękuje Panu Leszkowi Czarneckiemu za dotychczasową działalność oraz zaangażowanie w pracy Zarządu - napisano w komunikacie EFL.

Wynika z niego także, że rada nadzorcza spółki postanowiła powołać z dniem 1 stycznia 2002 r Piotra Kaczmarka na stanowisko prezesa EFL. Dotychczas sprawował on funkcję I Wiceprezesa Zarządu - Dyrektora Zarządzającego Spółką.

Decyzja o zmianie na stanowisku prezesa EFL wiąże się ze zmianami w akcjonariacie spółki, nad którą kontrolę, po sprzedaniu znacznego pakietu udziałów przez prezesa Czarneckiego, przejął Credit Agricole.

W ostatnich dniach października Czarnecki sprzedał Credit Agricole Deveurope, spółce zależnej Caisse Nationale de Credit Agricole, 1,21 mln akcji kontrolowanego przez siebie Europejskiego Towarzystwa Leasingowego. W jego rękach pozostało nadal 45,5 proc. udziałów spółki.

Credit Agricole Deveurope dwukrotnie ogłaszał wezwanie sprzedaży 100 proc. udziałów EFL, w październiku i na poczatku listopada. Oferowana cena, 230 zł za akcję, została uznana przez większość analityków za korzystną.

Rynek spodziewał się wejścia inwestora strategicznego do wrocławskiej spółki. Cena jej udziałów, w oczekiwaniu na pojawienie się inwestora, rosła od dłuższego czasu.

Credit Agricole, którego spółką zależną jest Credit Agricole Deveurope, konsekwentnie buduje w Polsce grupę finansową, której częścią zajmującą się działalnością leasingową został EFL.

Pozostałymi częściami rynku usług finansowych mają zająć się TU Europa i Lukas Bank.

Leszek Czarnecki był do transakcji z Credit Agricole największym akcjonariuszem EFL. W jego rękach znajdowało się 64 proc. akcji spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leszek Czarnecki nie jest już prezesem EFL