Leszek Czarnecki Przedsiębiorcą Roku 2010

KAK
15-01-2011, 22:00

Tym razem Walka o Wasze głosy była niezwykle zacięta.

Pracodawcy RP co roku przyznają Wektory, nagrody dla osób, które swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki wytyczają godne naśladowania kierunki postępowania i są autorami nowatorskich rozwiązań. Ten Wektor jest szczególny: nagrodę dla Przedsiębiorcy Roku 2010 przyznali czytelnicy „Pulsu Biznesu”. Spośród setek polskich przedsiębiorców, o których piszemy na swoich łamach, redakcja „PB” wybrała 10 właścicieli firm i menedżerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli spektakularne sukcesy: w brawurowy sposób wkroczyli na nowe rynki, przeprowadzili ambitne przejęcia, wypracowali zapierające dech w piersiach wyniki, albo też – to też sukces – wyprowadzili firmę z głębokiej zapaści.

Z nominowanej dziesiątki zdobywcę tytułu wybrali nasi czytelnicy w głosowaniu na stronie internetowej wektor.pb.pl. Najwięcej – blisko 1,2 tys. z 6 tys. oddanych głosów – zdobył Leszek Czarnecki, przewodniczący rady nadzorczej Getin Holding. Dostał tytuł Przedsiębiorcy Roku 2010 za żelazną konsekwencję w budowie największej polskiej prywatnej grupy finansowej zarówno dzięki uruchomieniu nowych projektów takich jak Idea Bank czy PF Leasing, jak i przejęciu GMAC Banku oraz giełdowej spółki MW Trade. To już druga nagroda Leszka Czarneckiego w plebiscycie czytelników „PB”. Rok wcześniej przyznali mu Wektor 20-lecia polskiej transformacji m.in. za zbudowanie leasingowego leadera na pionierskim rynku.

W tegorocznym głosowaniu Leszek Czarnecki o włos wyprzedził Marka Tymińskiego, prezesa giełdowej firmy City Interactive, którego nominowaliśmy m.in. za światowy sukces gry komputerowej. Za 3 mln zł powstał Sniper: Ghost Warrior, który podbił USA i Europę Zachodnią. Do końca października nabywców znalazło 800 tys. sztuk gry, a jej sukces przełożył się na kurs spółki – w ciągu roku jej skoczył aż o 800 proc.

Trzecie miejsce w plebiscycie „Pulsu” zdobył Roman Karkosik, współwłaściciel giełdowej grupy Boryszew. Idola drobnych inwestorów nominowaliśmy za rozmach w budowie grupy. Boryszew kupił Maflow, włoską firmę motoryzacyjną o zasięgu międzynarodowym. To przełom, wejście do całkiem nowej branży i na rynki światowe. Grupa działa teraz na trzech kontynentach. I na tym nie poprzestaje – negocjuje już kolejne zagraniczne przejęcia.

Zakończyliśmy jeden plebiscyt i już pora na kolejny - tym razem możecie głosować na Maliny 2010. O co chodzi?


Wejdź na maliny.pb.pl!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leszek Czarnecki Przedsiębiorcą Roku 2010