Leszno ma ofertę dla inwestorów

MBE
opublikowano: 05-10-2011, 00:00

Miasto kusi przedsiębiorców uzbrojonymi terenami i ulgami w podatkach.

Wielkopolskie miasto zaprasza przedsiębiorców na tereny inwestycyjne. Specjalnie dla nich przygotowało strefę I.D.E.A, czyli 40 w pełni uzbrojonych hektarów, położonych przy drodze krajowej nr 5 Poznań — Wrocław. Ponad 10 ha tej strefy zostało objętych Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną, co oznacza, że przedsiębiorcy inwestujący na tych terenach mogą uzyskać zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Dla innowacyjnych

W lesznowskiej strefie inwestycyjnej można wybudować zakłady produkcyjne, obiekty usługowe, składy i magazyny oraz obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. Na jej terenie miasto buduje inkubator przedsiębiorczości, który ma być gotowy w przyszłym roku. Jego lokatorami będą mogły zostać nowo powstałe oraz rozwijające się firmy, a także inwestorzy strategiczni, działający na rynku ponad trzy lata i przedsiębiorstwa o dużym potencjale rozwojowym i innowacyjnym. Siedzibę będą miały w nim również instytucje wspierające biznes, oferujące usługi dla przedsiębiorstwz Leszna i okolicy. Ofertę Leszno kieruje przede wszystkim dla inwestorów ze strategicznych dla miasta branż: metalowo-maszynowej, budowlanej i spożywczej oraz sektora BPO. — Jesteśmy otwarci także na przedsiębiorców z innych sektorów gospodarki, którzy chcą skorzystać z naszych głównych atutów: korzystnej lokalizacji między Poznaniem i Wrocławiem, atrakcyjnej oferty terenów, preferencyjnych warunków prowadzenia biznesu oraz potencjału ludzkiego. Położenie pomiędzy największymi aglomeracjami zachodniej Polski daje dostęp do prawie 2-milionowego rynku zbytu w promieniu 100 km. Przechodząca przez miasto droga krajowa nr 5 wkrótce zostanie zastąpiona drogą ekspresową S5, łączącą autostrady A2 i A4. Leszczyńskie lotnisko przyjmuje małe samoloty pasażerskie — mówi Tomasz Malepszy, prezydent Leszna.

Ulgi podatkowe

W strefie I.D.E.A na inwestorów czeka osiem niezabudowanych działek, przeznaczonych pod produkcję, składy, magazyny oraz zabudowę usługową. Z kolei w południowej części miasta, przy ul. Henrykowskiej i Złotniczej inwestorzy mogą zakupić dwie działki o powierzchni prawie 19 tys. mkw. oraz 14 tys. mkw. Pierwsza z nich jest przeznaczona pod usługi sportu i rekreacji, mieszkalnictwa zbiorowego oraz handlu i gastronomii. Druga — pod handel i gastronomię. Leszno oferuje również przedsiębiorcom trzy działki zlokalizowane w centrum miasta i cztery w części wschodniej. Grunty można nabyć w drodze przetargu, który ogłasza Urząd Miasta Leszna. Przedsiębiorcy w Lesznie mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości przez trzy lata. Dzięki temu, że 10 ha terenów inwestycyjnych należy do podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Leszno oferuje również inwestorom ulgi w podatku dochodowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu