Leta dziś zadebiutuje na GPW

Tomasz Furman
28-10-1999, 00:00

Leta dziś zadebiutuje na GPW

NOWA STRATEGIA: Leta, kierowana przez Tadeusza Kozielskiego, chce inwestować w przedsięwzięcia charakteryzujące się wysoką rentownością. fot. Grzegorz Kawecki

Po kilku miesiącach obecności na CeTO, Wodzisławski Ośrodek Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Leta z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim zadebiutuje dziś na rynku wolnym GPW. Przedmiotem obrotu będą 734 592 akcje od serii A do E, o wartości nominalnej 5,73 zł.

Spółka zadebiutowała na rynku pozagiełdowym 20 kwietnia 1999 r. po 14,50 zł. Od tego czasu kurs jej akcji oscylował w przedziale cenowym od 9,20 zł do 18,00 zł. Przy cenie transakcyjnej z 25 października wynoszącej 14,90 podstawowe wskaźniki C/Wk i C/Z wyniosły odpowiednio 1,7 i 12,3. Natomiast stopa zwrotu z kapitałów własnych — 13,8 proc. Mimo że Leta zadebiutowała na CeTO, jej akcje wprowadzone zostały do publicznego obrotu na podstawie prospektu emisyjnego. Spółka zapowiedziała w nim, że na przełomie 1999 i 2000 r. chce wprowadzić akcje na giełdę. Szybsza decyzja o przenosinach była, zdaniem analityków, efektem sukcesu, jaki osiągnął Euro Bud Invest.

Przedmiotem działalności Lety są m.in. usługi motoryzacyjne, handel, produkcja materiałów budowlanych i usługi leaisingowe. Spółka tworzy również grupę kapitałową, w skład której wchodzą: Leta Sp. z o.o. (działalność dealerska), Leta Invest (powołana w celu realizacji zadań inwestycyjnych) i Tecno Morando Poland (komponenty i części samochodowe). W najbliższym czasie Leta chce rozpocząć świadczenie usług internetowych oraz produkcję podzespołów elektronicznych. W ostatnim czasie spółka dokonała sprzedaży dwóch przedsiębiorstw, z których osiągnęła znaczną rentowność. Za sprzedaż udziałów w Radio 90FM Sp. z o.o. osiągnęła 0,93 mln zł zysku, a ze sprzedaży notowanego na giełdzie EBI przeszło 3,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leta dziś zadebiutuje na GPW