Czytasz dzięki

Levkovich: coraz więcej klientów Citi oczekuje wygranej Trumpa

opublikowano: 02-11-2020, 19:02

Możliwe jest kolejne kontrowersyjne zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, być może po zmaganiach sądowych, powiedział Tobias Levkovich, strateg amerykańskiego rynku akcji w Citigroup, powołując się na rozmowy z klientami.

- Coraz więcej klientów sugerowało w rozmowach  z nami w ubiegłym tygodniu, że możliwa jest kolejna kontrowersyjna wygrana Trumpa. Jeden z nich zauważył, że może on „brzydko” wygrać, na drodze sądowej – napisał w raporcie Levkovich.

Strateg Citi uważa, że jeśli dojdzie do wygranej Trumpa rośnie niebezpieczeństwo niepokojów społecznych. Możliwa jest także negatywna reakcja rynku akcji, bo wielu zarządzających funduszami obstawia wygraną Joe Bidena.

Levkovich podtrzymał ogłoszoną w sierpniu przez Citi prognozę, według której prawdopodobieństwo wygranej Bidena wynosi 65 proc.

- Nie można jednak bagatelizować entuzjazmu wyborców Trumpa oraz jego „cichych” zwolenników – powiedział.

Strateg Citi powiedział, że nie zgadza się z niektórymi zarządzającymi funduszami, według których rynek akcji będzie spadał jeśli Republikanie utrzymają kontrolę nad Senatem po zwycięstwie Bidena, co miałoby ograniczyć ewentualną stymulację gospodarki i wydatki na infrastrukturę.

- Wielu Republikanów chciałoby dostać pieniądze dla swoich wyborców – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane